Відповідно до плану роботи Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти 9 грудня на базі РЦКМ «Розмай» було проведено семінар-нараду за участю методиста організаційно-методичного відділу ВРЦОЯО.
ЗНО - 2017.

Відповідно до плану роботи Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти 9 грудня на базі РЦКМ «Розмай» було проведено семінар-нараду за участю методиста організаційно-методичного відділу ВРЦОЯО, Ковальчук Ірини Андріївни, проректора Хмельницького економічного університету, Терещенко О.І. з питання «Особливості ЗНО-2017 та вступна кампанії». На нараді були присутні керівники навчальних закладів, заступники директорів з навчально-виховної роботи, класні керівники, випускники, батьки.
У 2017 році вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО. ДПА для 11-класників відбудеться у форматі ЗНО. Складатимуть 3 предмети: обов’язково українську мову, на вибір історію України або математику, ще 1 предмет на вибір: біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови. Почнеться сесія ДПА і ЗНО 23 травня з іспиту з української мови та літератури. Іноземна мова, на відміну від попереднього року, не обов’язкова для складання, це лише один предмет із переліку на вибір. Якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він обирає один із цих предметів 2 м, а один – 3 м у складанні.
Всі тести розроблені за програмою рівня «стандарт». Українську мову складатимуть як ЗНО з української мови та літератури, але для визначення оцінки ДПА врахують тільки відповіді з української мови та власне висловлення. Іноземна мова, математика та історія України теж розділені таким чином: для врахування ДПА обирають тільки частину запитань, вони позначені в тестовому зошиті. Приміром, щодо історії України знадобляться тільки відповіді з періоду XX-XXI ст. У ДПА з решти предметів враховуватимуть цілісний тест.
У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин може бути проведена ДПА з мови нацменшини за бажанням самого випускника.
Українські абітурієнти в 2017 році зможуть подати всього дев'ять заяв на чотири спеціальності. Згідно з правилами вступної кампанії-2017, опублікованими Міністерством освіти, на бюджетні місця будуть збережені квоти для пільговиків і кримчан.
Вступ до ВНЗ у 2017 році буде можливим на підставі сертифікатів ЗНО 2016 і 2017 року, тоді як в 2016 за торішнім сертифікатом вступати було не можна. Українська мова і література залишається обов'язковим предметом, другий обов'язковий предмет – математика, історія України або біологія в залежності від спеціальності, третій – визначається вищим навчальним закладом, який може запропонувати тим, хто вступає два предмети на вибір. Бюджетних місць буде більше в тих ВНЗ, яким віддають перевагу абітурієнти з високими балами ЗНО. Таким чином, бюджетні місця будуть закріплені за кращими абітурієнтами.
Долучайтесь до спільної роботи у соц. мережах