Ви ввійшли як: Гість

Реалізація принципу наступності між дошкільною та початковою ланками освіти

Розширена рада райметодкабінету, за участі вихователів старших груп ДНЗ та вчителів початкових класів.

20 листопада 2014 р. відбулась розширена рада райметодкабінету, у якій взяли участь начальник управління освіти, молоді та спорту Пронозюк Олена Вікторівна, завідувач рай методкабінетом Венгрин Світлана Данилівна, методисти РМК Кашуба Наталія Леонідівна, Столярчук Людмила Олександрівна, завідувачі, вихователі старших груп ДНЗ та вчителі початкових класів.

На нараді обговорювалось науково-методична проблема: «Формування основ духовності у дітей дошкільного віку та учнів початкової школи на засадах патріотизму».

З вітальним словом перед учасниками виступила Олена Вікторівна, яка наголосила на тому, що проблема духовно-морального виховання завжди є актуальною, а в сучасних умовах вона набирає особливого значення.

Розвиток духовного потенціалу особистості на засадах патріотизму, формування соціально-комунікаційних компетенцій у дітей різних вікових категорій – є одним із пріоритетних завдань у діяльності дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, - зауважила Світлана Данилівна.

Методист дошкільної освіти Наталія Леонідівна наголосила на особливому значенні вихователя у формуванні духовної культури дошкільника як провідної якості особистості, оскільки духовне життя дитини розпочинається з самого раннього дитинства, а також на важливості ролі батьків у вихованні дітей.

Одним із методів, який допомагає розв’язувати дане проблематичне завдання, є українська етнопедагогіка, яка включає дитинознавство, батьківську, родинну педагогіку, народну дидактику і народну педагогічну деонтологію. Вивчення культури, історії рідного краю, продовження українських традицій, звичаїв, складання свого родовідного дерева є неабияким виховним впливом на формування позитивних морально-етичних цінностей у дітей. Це відзначили всі учасники наради, які представили свої надбання на виставці педагогічних ідей. Кращі розробки занять виховних заходів, гурткової роботи представили:

  • Жиго О.О. вихователь-методист Довжоцького ДНЗ "Веселка" з питання «Використання вишивки як елементу етнопедагогіки для становлення духовності дитини.»
  • Даткова Віта Миколаївна вихователь Думанівський ДНЗ, з питання «Формування духовності дошкільника нетрадиційними методами образотворчого мистецтва»
  • Грищук Надія Володимирівна вихователь Вербецького ДНЗ з питання «Формуванння морально-духовних чеснот та цінностей у дошкільнят»
  • Борис Оксана В’ячеславівна, вчитель початкових класів Нефедівської ЗОШ І-ІІ ст.: «Козацька педагогіка на шляху формування національно-патріотичних ідей у вихованні молодших школярів»
  • Побережна Ніна Григорівна, вчитель початкових класів Колодіївської ЗОШ І-ІІІ ст. :«Етнопедагогіка, як засіб формування морально-духовних чеснот та цінностей у молодших школярів»
  • Степанюк Юлія Анатоліївна, вчитель початкових класів Боришковецької ЗОШ І-ІІ ст., Чабарук Людмила Дмитрівна вихователь Кадиєвецького ДНЗ "Дюймовочка", Стрілковська Валентина Анатоліївна вихователь Колибаївського ДНЗ:«Вивчення народних ремесел – одна із складових етнопедагогіки у формуванні національних пріорітетів у підростаючого покоління ».

За круглим столом учасники презентували вироби, які творяться у гуртках руками дітей різного віку.

Підсумовуючи результати проведеної роботи, учасники склали рекомендації щодо реалізації завдань Державного стандарту дошкільної та початкової ланки освіти у частині духовного розвитку особистості.

Останні події...

Відповідно до плану роботи ХОІППО та РМК 4 березня 2020 року на базі Довжоцького НВК відбувся семінар-тренінг.

Відповідно до плану роботи ХОІППО та РМК 4 березня 2020 року на базі Довжоцького НВК відбувся семінар-тренінг «Ключові уміння 21 століття: критичне мислення, спілкування та співпраця на уроках іноземної мови», учасниками якого стали 56 вчителів англійської та німецької мов.

детальніше »

03 лютого на базі Довжоцького НВК відбулося засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти.

03 лютого на базі Довжоцького НВК відбулося засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти. У тісній співпраці розглядалася тема «Інноваційні педагогічні технології в сучасній дошкільній освіті».

детальніше »

28 лютого 2020 року на база Заліської-1 ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися фінальні змагання районної Спартакіади школярів з тенісу настільного серед шкіл І-ІІ ступенів, гімназій.

28 лютого 2020 року на база Заліської-1 ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися фінальні змагання районної Спартакіади школярів з тенісу настільного серед шкіл І-ІІ ступенів, гімназій.

детальніше »

28.02.2020 року на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися фінальні змагання з баскетболу дівчата (3Х3) районної Спартакіади школярів серед ЗЗСО І-ІІІ ступенів, ліцеїв.

28.02.2020 року на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися фінальні змагання з баскетболу дівчата (3Х3) районної Спартакіади школярів серед ЗЗСО І-ІІІ ступенів, ліцеїв.

детальніше »

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання