Ви ввійшли як: Гість

Науково-практична конференція «Національно-патріотичне виховання в початковій школі».

Науково-практична конференція «Національно-патріотичне виховання в початковій школі».

17 листопада у відділі освіти відбулась науково-практична конференція «Національно-патріотичне виховання в початковій школі». В роботі конференції взяли участь начальник відділу освіти Пронозюк Олена Вікторівна, завідувач РМК Желізник Наталя Анатоліївна, методисти РМК, вчителі початкових класів.

До початку відкриття офіційної частини заходу учасники змогли ознайомитися з учнівськими мистецькими роботами, представленими на виставці «Моя рідна Україна». У своїх малюнках дітям вдалося передати своє ставлення до Батьківщини – замилування її красою, гордість за героїчне минуле держави, біль за страждання, що випали на її долю та віру в майбутнє.

Конференція розпочалась виконанням учасниками гімну України.

З вітальним словом до присутніх звернулася Пронозюк О.В., яка наголошувала на актуальності національно-патріотичного виховання в сучасних умовах формування української держави, необхідність бути єдиними у розбудові своєї країни. Наталя Желізник здійснила історичний екскурс в історію України і націлила учасників на формування в учнів почуття гідності та гордості за свою державу та ідею доброчинних вчинків на благо всіх українців.

Відповідно до програми, відбулося активне обговорення проблематики семінару. В обговоренні взяли участь: Столярчук Людмила Олександрівна, методист з початкової освіти РМК «Впровадження Концепції національно-патріотичного виховання в початковій школі», Овчарук Інна В’ячеславівна, вчитель Острівчанської ЗОШ І-ІІ ст. «Українська мова – духовний код нації», Мрачковська Людмила Михайлівна, вчитель Колибаївської ЗОШ І-ІІ ст. «Формування духовних цінностей українського патріота», Гельдіашвілі Людмила Петрівна, вчитель Староушицької СЗОШ І-ІІІ ст., екологічного напрямку «Формування національної свідомості у педагогічній спадщині В.Сухомлинського», Стінська Оксана Василівна, вчитель Довжоцького НВК «Формування патріотичних почуттів на уроках з предмету «Я у світі», Савіцька Ольга Петрівна, вчитель Жванецької ЗОШ І-ІІІ ст. «Вивчення українських пісень в програмі для 1-4 класів з музичного мистецтва», Овчарук Оксана Яремівна, вчитель Довжоцького НВК «Краєзнавча робота як один із засобів національно-патріотичного виховання», Борис Оксана В’ячеславівна, вчитель Нефедівської ЗОШ І-ІІ ст. «Формування патріотизму на засадах Козацької педагогіки», Бетлейська Оксана Юріївна, вчитель Кадиївецької ЗОШ І-ІІІ ст. «Формування здоров’язбережувальних технологій в початковій школі», Ляховецька Наталія Михайлівна, вчитель Сахкамінської ЗОШ І-ІІ ст. «Вплив естетичного виховання на формування основ національної та громадянської свідомості молодших школярів».

З великим почуттям любові до рідної землі, мови прозвучали вірші учнів початкових класів Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст. (класоводи Литвинюк Майя Василівна, Місюк Леся Валентинівна, Стельмащук Ольга Петрівна).

У ході обговорення було вироблено рекомендації конференції.

Взявши до уваги матеріали, представлені на заході, вчителям початкових класів рекомендується здійснювати національне-патріотичне виховання за напрямами:

  1. Виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки – Герба, Прапора, Гімну України та історичних святинь.
  2. Формування мовної культури учнів; використання можливостей світлиці рідного слова в оволодінні українською мовою як духовним кодом нації.
  3. Формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, української держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини.
  4. Формування психологічної та фізичної готовності молоді до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо відстоювання національних інтересів та незалежності держави; військово-патріотичне виховання школярів.
  5. Розвиток фізичного, психічного та духовного здоров’я; задоволення естетичних і культурних потреб особистості. Традиційні виховні заходи.
  6. Співпраця з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями з питань національно-патріотичного виховання молодого покоління.
  7. Здійснити корективи в виховних планах класовода, враховуючи районні заходи національно-патріотичного спрямування.

Нинішня політична ситуація в країні вимагає від школи, батьків, громадськості особливого ставлення до питання національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Тому спільними зусиллями потрібно дбати про збагачення духовного світу молодого покоління, його інтелектуальний розвиток, формувати національну свідомість та пропагувати «українське» серед світової спільноти.


Завантажити матеріали для ознайомлення.

Останні події...

Відповідно до плану роботи ХОІППО та РМК 4 березня 2020 року на базі Довжоцького НВК відбувся семінар-тренінг.

Відповідно до плану роботи ХОІППО та РМК 4 березня 2020 року на базі Довжоцького НВК відбувся семінар-тренінг «Ключові уміння 21 століття: критичне мислення, спілкування та співпраця на уроках іноземної мови», учасниками якого стали 56 вчителів англійської та німецької мов.

детальніше »

03 лютого на базі Довжоцького НВК відбулося засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти.

03 лютого на базі Довжоцького НВК відбулося засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти. У тісній співпраці розглядалася тема «Інноваційні педагогічні технології в сучасній дошкільній освіті».

детальніше »

28 лютого 2020 року на база Заліської-1 ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися фінальні змагання районної Спартакіади школярів з тенісу настільного серед шкіл І-ІІ ступенів, гімназій.

28 лютого 2020 року на база Заліської-1 ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися фінальні змагання районної Спартакіади школярів з тенісу настільного серед шкіл І-ІІ ступенів, гімназій.

детальніше »

28.02.2020 року на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися фінальні змагання з баскетболу дівчата (3Х3) районної Спартакіади школярів серед ЗЗСО І-ІІІ ступенів, ліцеїв.

28.02.2020 року на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися фінальні змагання з баскетболу дівчата (3Х3) районної Спартакіади школярів серед ЗЗСО І-ІІІ ступенів, ліцеїв.

детальніше »

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання