Ви ввійшли як: Гість

Обласний науково-практичний семінар.

З питань підвищення якості екологічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах області.

Основною метою екологічної освіти є формування екологічної свідомості і мислення на основі активної життєвої позиції. Природа є джерелом творчості, розвитку особистості. Взагалі між багатством природного середовища і багатством людської чуйності жива глибока внутрішня цілісність. А збалансований і гармонійний розвиток особистості обов'язково включає в себе формування не лише екологічної свідомості, а й екологічного культури, моралі.

Саме тому 17 листопада 2015 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний науково-практичний семінар з питань підвищення якості екологічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах області.

На відкритті семінару виступив Віктор Євгенович Берека, ректор Інституту, доктор педагогічних наук, професор. Він розповів про значимість екологічних знань, норм екологічної відповідальності у сучасному суспільстві. Директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Олег Іванович Фасоля вказав на способи поліпшення якості екологічної освіти, зосередивши увагу на ролі її екологічного аспекту у формуванні екологічної компетентності, нової екологічної культури і етики.

У теоретичній частині семінару виступили і науково-педагогічні працівники відділу моніторингу та оцінювання якості освіти Інституту педагогіки НАПН України. Старший науковий співробітник відділу, кандидат педагогічних наук Лідія Семенівна Ващенко вказала на особливості оцінювання рівня сформованості предметних компетентностей школярів засобами тестових технологій. Кандидат педагогічних наук, науковий співробітник відділу моніторингу Антоніна Вікторівна Гривко розкрила аспекти сучасного ресурсного забезпечення, та особливості використання, оцінювання тестів з природничих дисциплін.

Лілія Анатоліївна Мирна - методист з біології ХОІППО розповіла про якість знань учнів та важливість допрофільної підготовки. Про конкретні методи аналізу тестів екологічної компетентності розповів аспірант Інституту педагогіки Національної АПН України Леонід Іванович Середа. Старший науковий співробітник відділу, кандидат фізико-математичних наук Віктор Георгійович Паньков у своєму виступі розкрив особливості процесу формування міжпредметних компетентностей, використовуючи математичні задачі.

У роботі семінару взяли участь завідувач кафедри екології Хмельницького національного університету, доктор сільськогосподарських наук Наталія Геннадіївна Міронова і доцент кафедри, кандидат біологічних Лілія Степанівна Юглічек. Наталія Геннадіївна у виступі звернула увагу присутніх на роль громадських організацій, зокрема ВЕЛ, у формуванні активної екологічної позиції молоді, а Лілія Степанівна розповіла про роль шкільної екологічної освіти у професійному самовизначенні випускників школи.

Директор Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Василь Васильович Климчук відзначив, що особливо потрібно звернути увагу на значенні системи позашкільної освіти у формуванні екологічної культури молоді. Василь Васильович ознайомив учасників семінару з напрацюваннями і досягненнями закладу за останні роки, також виніс пропозицію щодо розробки Комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді Хмельниччини на 2015-2020 роки та раціонального використання в системі екологічної освіти здобутків передового педагогічного досвіду творчо працюючих педагогів і колективів навчальних закладів.

На семінарі виступила проректор з наукової роботи та моніторингу якості освіти ОІППО Ірина Богданівна Вашеняк і ознайомила всіх присутніх з цілями та завданнями моніторингових досліджень щодо стану вивчення екології в 11 класах та рівня сформованості екологічної культури у майбутніх випускників загальноосвітніх навчальних закладів. У практичній частині семінару було проведено два майстер-класи з питань формування екологічної культури школярів. Учитель біології і екології ЗОШ І-ІІІ ст. № 21 м. Хмельницького, вчитель-методист Ганна Іванівна Стельмащук разом із своїми учнями показали інсценований виступ шкільної агітбригади «Будь людиною».

Цікаві форми роботи з учнями продемонструвала вчитель біології і екології, вчитель-методист Староушицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів екологічного напрямку Марина Василівна Юрченко. Школа, у якій працює Марина Василівна, є центром просвітницької роботи з питань екологічної освіти і виховання. Директор школи – Ковтуняк Василь Сергійович. Участь у Міжнародних і Всеукраїнських конференція, конкурсах громадських ініціатив, форумах, проектах, Малій академії наук України - це те, чим живе учитель та її учні. Зокрема, Марина Василівна розповіла як учні працювали над листівкою "Рекомендації жителям сіл Гораївка, Стара Ушиця, Грушка, Каштанівка, Колодіївка щодо збереження Лускокрилих в Бакотській затоці». За результати роботи юних екологів – членів «Екологічної варти» з допомогою консультацій науковців Л. Г. Любінської та Н. М. Гордій було написано науково - дослідну роботу з теми «Аналіз різноманітності Лускокрилих в околицях Старої Ушиці», де вперше проведено опис біорізноманіття Метеликів Староушицької округи як одного найцінніших територіальних регіонів НПП «Подільські Товтри». На районному етапі конкурсу науково – дослідних робіт МАН ми отримали призове місце. Результати роботи були заслухані на засіданні гуртка «Юні екологи» Староушицькому еколого – просвітньому центрі, створеному за підтримки посольства Канади, Національного природного парку «Подільські Товтри», Товариства подільських природолюбів і природодослідників. Результати досліджень передані в НПП «Подільські Товтри» для подальших досліджень. На згадку М. Юрченко подарувала учасникам семінару вироби «Метелики» з листя, виготовлені руками юних екологів - членів «Екологічної варти».

В завершальному слові ректор Інституту В. Є. Берека висловив сподівання, що проведений захід стане знаковим в науково-педагогічній діяльності інституту та області загалом за екологічним напрямком роботи та сприятиме подальшому розвитку екологічної освіти в Хмельницькій області.

Ми бачимо, що тісна взаємодія різних організацій та структур в формуванні екологічної свідомості школярів відповідає своїй меті, дає гарні результати у вихованні в дітей любові до природи. А через виховання любові до природи можна виховати всі риси справжнього громадянина України. Тому, що все починається з батьківської хати, квітів біля хати, з криниці, де батько й мати воду пили. Через дітей залучаються до природоохоронної роботи батьки. Лише разом ми зможемо сформувати в дітей практичні навички природокористування. Потрібно навчати дітей бути добрими, працьовитими, любити свою рідну домівку, рідний край, заради щастя на Землі!

Останні події...

Відповідно до плану роботи ХОІППО та РМК 4 березня 2020 року на базі Довжоцького НВК відбувся семінар-тренінг.

Відповідно до плану роботи ХОІППО та РМК 4 березня 2020 року на базі Довжоцького НВК відбувся семінар-тренінг «Ключові уміння 21 століття: критичне мислення, спілкування та співпраця на уроках іноземної мови», учасниками якого стали 56 вчителів англійської та німецької мов.

детальніше »

03 лютого на базі Довжоцького НВК відбулося засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти.

03 лютого на базі Довжоцького НВК відбулося засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти. У тісній співпраці розглядалася тема «Інноваційні педагогічні технології в сучасній дошкільній освіті».

детальніше »

28 лютого 2020 року на база Заліської-1 ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися фінальні змагання районної Спартакіади школярів з тенісу настільного серед шкіл І-ІІ ступенів, гімназій.

28 лютого 2020 року на база Заліської-1 ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися фінальні змагання районної Спартакіади школярів з тенісу настільного серед шкіл І-ІІ ступенів, гімназій.

детальніше »

28.02.2020 року на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися фінальні змагання з баскетболу дівчата (3Х3) районної Спартакіади школярів серед ЗЗСО І-ІІІ ступенів, ліцеїв.

28.02.2020 року на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися фінальні змагання з баскетболу дівчата (3Х3) районної Спартакіади школярів серед ЗЗСО І-ІІІ ступенів, ліцеїв.

детальніше »

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання